Archiwum 2018
Podziękowania i życzenia
„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”
Było wiele takich gestów, a każdy niezwykle cenny. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielance w ciągu 2018 roku doświadczyły różnych form pomocy i wsparcia, które ułatwiły realizację założonych przez placówkę celów.
Podziękowania za życzliwość i pomocną dłoń kierujemy do:
-
Wójta Gminy Gorlice – Pana Jana Przybylskiego;
-
byłego Wójta Gminy Gorlice – Pana Ryszarda Guzika;
-
Wójta Gminy Sękowa – Pani Małgorzaty Małuch;
-
Burmistrza Miasta Gorlice - Pana Rafała Kukli;
-
Sołtysa Wsi Bielanka – Pana Juliana Necio;
-
firmy „Agnex” Gorlice;
-
właścicieli Fermy Drobiu w Bielance;
-
Leśnictwa Bielanka;
-
redaktora naczelnego portalu Halo Gorlice – Pana Tomasza Stasiowskiego;
-
Pana Grzegorza Wieściecińskiego;
-
Pana Eugeniusza Wędrychowicza;
-
Pana Radosława Wędrychowicza;
-
Pana Marka Magiery;
-
OSP Bielanka;
-
firmy „Lobgór” Lipinki;
-
firmy „Wod-bud” Korczyna;
-
firmy „Optima” Sosnowiec – Program „Serce ponad wszystko” oraz wszystkich wspierających nas przez ten program;
-
rodziców uczestników WTZ w Bielance.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku składamy życzenia:
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek,
Nowego Roku spełniającego
wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary
szczęścia i powodzenia
Kierownik, kadra i uczestnicy
WTZ w Bielance
„O Gwiazdo Betlejemska...”
Słowami tej oto kolędy, w dniu 19 grudnia 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Bielance rozpoczęło się spotkanie wigilijne, zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielance. Wśród przybyłych gości znaleźli się Wójt Gminy Gorlice - Pan Jan Przybylski, Przewodniczący Rady Gminy Gorlice - Pan Mieczysław Skowron, Zastępca Wójta Gminy Gorlice - Pani Magdalena Czech, Sekretarz Gminy Gorlice – Pani Iwona Załęska oraz rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych.
Pani Mirosława Bedryło – Kierownik Warsztatów powitała zgromadzonych i korzystając z okazji podziękowała władzom oraz rodzicom za współpracę i wspieranie placówki, a także innym sponsorom, którzy okazali Warsztatom pomoc w 2018 roku. Złożyła życzenia świąteczne i noworoczne, po czym zaprosiła do obejrzenia jasełek w wykonaniu uczestników WTZ. Niezwykle miłe było to, że zarówno rodziny osób niepełnosprawnych, jak i przedstawiciele władz włączyli się we wspólne kolędowanie.
„Spełniamy marzenia”
W grudniu 2018 roku w ,,Kinie Farys” w Bieczu dobiegła końca akcja pt. „Spełniamy sto codziennych marzeń na niecodzienną okazję 100-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości”. Jej organizatorami były następujące jednostki: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie, Parafia Bożego Ciała w Bieczu, Bieckie Centrum Kultury oraz Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz.
W czerwcu bieżącego roku wszyscy uczestnicy WTZ w Bielance wyrazili chęć udziału w tym przedsięwzięciu, wypisując na formularzach zgłoszeniowych swoje życzenia. Każdy miał nadzieję, że jego marzenie się spełni, ale na decyzje w tej sprawie trzeba było jeszcze trochę poczekać.
Dnia 12 grudnia 2018 roku delegacja z Bielanki wraz z instruktorem - Panem Maciejem Przybycień wyruszyła do Biecza na galę finałową akcji, która rozpoczęła się od wystawienia sztuki o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Podkreślano w niej wagę ówczesnych wydarzeń dla historii naszego kraju. Były one tak istotne, że ich rocznice powinno się obchodzić bardzo uroczyście, toteż w Bieczu powstał pomysł upamiętnienia tej daty poprzez realizację opisywanego projektu.
Spotkanie z Mikołajem
W dniu 6 grudnia 2018 roku uczestnicy WTZ spodziewali się wizyty Świętego Mikołaja. Nie przewidzieli jednak, że przyjdzie im na własnej skórze doświadczyć, jak jego praca jest wyczerpująca. Na sali rehabilitacyjnej powstał tor przeszkód, przystosowany do nastepujących zadań: jazda saniami przez zaśnieżone pola, przemarsz z ciężkim workiem pomiędzy przeszkodami, ucieczka przed psami, wspinanie się na dach i przechodzenie przez komin. Tak zorganizowane zajęcia rehabilitacyjne miały uruchomić wyobraźnię uczestników i sprawić, że docenią trud obdarowującego. Celem zajęć, oprócz dobrej zabawy, było uświadomienie podopiecznym, że jest wokół nich jest dużo osób, które o nich dbają, starają się zrobić im przyjemność, spełnić ich marzenia. Nierzadko wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i poświęceniemi, toteż koniecznie trzeba nauczyć się to dostrzegać i okazywać należytą wdzięczność. Wspomniano też o tym, że Świętym Mikołajem może być każdy, a podarunkiem może być miły gest, uśmiech czy dobre słowo. W związku z tym wspólnie podjęto postanowienie bycia milszym i bardziej wyrozumiałym wobec innych.
Rozstrzygnięcie Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Lipinkach
W dniu 5 grudnia 2019 roku w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lipinkach odbyło się rozstrzygnięcie IX Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W tym roku Nasze Warsztaty do konkursu zgłosiły pracę wykonaną pod nadzorem Pani Katarzyny Zawilińskiej, przez grupę form użytkowych, za pomocą nowej techniki - wyplatania wikliny papierowej. Uczestnicy Krzysztof Migacz i Franciszek Solarz opanowali nowe zadania w bardzo dobrym stopniu, ich wkład w wystawioną pracę był największy, toteż oni reprezentowali placówkę podczas ogłoszenia wyników.