Opłatek w WTZ

Jak co roku, przed Wigilią w Naszych Warsztatach odbyło się spotkanie opłatkowe. Pani Kierownik Bożena Dzień rozpoczęła je tradycyjnie od złożenia życzeń i połamania się opłatkiem z uczestnikami i pracownikami. Były to chwile wzruszające i chwytające za serce. Zostaną one na długo w pamięci. Życzenia były szczere, toteż na pewno się spełnią. Potrawy przygotowała grupa gospodarstwa domowego. Na pięknie udekorowanych stołach wyglądały efektownie, a jeszcze lepiej smakowały. Kolędy brzmiały donośnie i sprawiały wrażenie, że w naszej warsztatowej rodzinie Pan Jezus już się narodził.  Wesołych Świąt.

 

 

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla szopki pergamano

W dniu 17 grudnia 2015 roku w Gorlickim Centrum Kultury został rozstrzygnięty Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Nasze Warsztaty zgłosiły do konkursu szopkę przygotowaną przez uczestników grupy plastycznej, której opiekunem jest Pani Magdalena Juruś. Praca wykonana techniką pergamano wzbudziła podziw u oceniających i została nagrodzona wyróżnieniem. Dyplom i gratulacje z rąk Pana Janusza Zięby - Dyrektora GCK-u odebrali podopieczni, którzy przyczynili się do powstania szopki.

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie w świecie filcu

 

W dniu 10.12.2015r. w WTZ w Lipinkach miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dominikowicach zgłosiły do udziału pracę wykonaną przez pracownię krawiecką. Instruktor zawodu Pani Danuta Gruca wraz z swoimi podopiecznymi uszyła kilkanaście filcowych figurek, które zostały usytuowane w otoczonej filcem szopce, a zwierzątka przebywały w filcowej zagrodzie, na filcowej wyściółce. Wykonanie tej szopki zajęło dużo czasu i wymagało dużej pomysłowości, staranności oraz precyzji.

Czytaj więcej...

"Trzy korony" zdobyte

W dniu 10 grudnia 2015 r. dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach została zorganizowana wycieczka do Nowego Sącza. Odwiedziliśmy Galerię „Trzy korony”, gdzie mogliśmy podziwiać świąteczną iluminację. Dla podopiecznych była to okazja do pokonywania swoich lęków, ponieważ niektórzy po raz pierwszy mieli okazję korzystać z ruchomych schodów. Dla tych, którzy się nie odważyli dużą atrakcją był przejazd oszkloną i pięknie udekorowaną windą.

Czytaj więcej...

Po raz drugi w "Aniołkowie"....

Dnia 9 grudnia na Jarmarku Pogórzańskim w Gorlicach odbyły się Warsztaty plastyczne pt. „Aniołkowo”, których koordynatorem był Pan Tomasz Tajak. To on wraz ze swymi znajomymi, studentami Uniwersytetu Pedagogicznego z Wydziału Sztuki zaproponował osobom niepełnosprawnym piękne chwile, podczas których mogli tworzyć, dobrze się bawić a przede wszystkim być razem w nowym miejscu.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj z wizytą w Kobylance

Święty Mikołaj odwiedził także Ośrodek Kultury Gminy Gorlice Filia Kobylanka. Zapowiedział swoją wizytę na dzień 8 grudnia 2015r., toteż w tym dniu na sali WDK w Kobylance zgromadzili się uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach w atmosferze niecierpliwego oczekiwania.
Grupa teatralna pod opieką Pani Grażyny Jarkiewicz i Bogdana Maleszy wystawiła przedstawienie na podstawie baśni H.Ch.Andersena pt. „Królowa śniegu”. Następnie usłyszeliśmy piosenki „Kochany Panie Mikołaju” i „Ding Dong” w wykonaniu uczennic Gimnazjum w Kobylance.

Czytaj więcej...

Zostań Świętym Mikołajem

Korzystając z zaproszenia Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach i Senatora RP Stanisława Koguta delegacja uczestników i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach w dniu 28 listopada 2015r. przybyła do Szkoły Podstawowej w Stróżach na finał  XII edycji akcji „Zostań Świętym Mikołajem”.

Czytaj więcej...

Andrzejkowe zmagania

W dniu 26 listopada 2015r. na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach odbyły się „Andrzejki”. Rozpoczęły się krótkim wykładem na temat genezy i tradycji związanych z tym świętem w rożnych krajach Europy. Przedstawione zostały również sposoby poznawania przyszłości stosowane dawniej i obecnie. Następnie miał miejsce test sprawdzający zrozumienie tematu. Dawniej wróżby traktowano bardzo poważnie. Współcześnie „wróżenie” uznaje się za rodzaj zabawy i urozmaicenie spotkań towarzyskich.

Czytaj więcej...

Na spowiedzi....

Pani Bożena Dzień - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach wraz z uczestnikami otrzymała zaproszenie od Pani Marii Pietruszy Budzyńskiej, Fundacji Teatroterapii Lubelskiej oraz Pana Mirosława Wędrychowicza - Burmistrza Miasta Biecz na sztukę Teatru Ludzi Niepełnosprawnych pt. „Spowiedź w drewnie” według Jana Wilkowskiego.
W dniu 09.11.2015r. grupa podopiecznych WTZ wraz z opiekunami udała się do Kina „Farys” w Bieczu, aby z wielką przyjemnością obejrzeć ten spektakl.

Czytaj więcej...

Uczta dla "ducha"

W dniu 28.10.2015r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach wzięli udział w wycieczce autokarowej do Tarnowa. Podopieczni lubią występować na scenie, toteż powinni brać przykład z najlepszych, czyli zawodowych aktorów. Ich pracę najlepiej obserwować w teatrze. Była ku temu doskonała okazja, ponieważ uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym pt. „Skąpiec” w Tatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Czytaj więcej...